Polska spada w rankingu wolności mediów Aktualności

polska-internet-26-lat-temu

 

W tegorocznym rankingu wolności prasy według Reporterów bez Granic Polska znalazła się na 59. pozycji, o jedną niżej niż przed rokiem. 

W komentarzu stwierdzono:

Media publiczne został przemianowane na narodowej i przekształcone w tubę propagandy rządowej. Ich nowi dyrektorzy nie akceptują przeciwnych poglądów ani bezstronności u dziennikarzy, a tych, którzy nie chcą się podporządkować, zwalniają

W kolejnym fragmencie natomiast stwierdzono:

zrost nękania niezależnych mediów w ostatnich miesiącach wygląda coraz bardziej na prześladowanie sądowe na pełną skalę. Tak jak wcześniej, głównym celem rządu jest „Gazeta Wyborcza”, która teraz znalazła się na osobistym celowniku Jarosława Kaczyńskiego, prezesa rządzącej partii

Nasz kraj zajął najniższą pozycję w bieżącej dekadzie. Na czele listy Reporterów bez Granic o wielu lat są państwa skandynawskie, Niemcy na 13 miejscu, Francja – 32, UK – 33.  Listę zamykają, podając od ostatniego miejsca, Turkmenistan, Kore Północna, Erytrea, Chiny, Wietnam, Sudan i Syria.

[źródło: Wirtualne Media]

Polska spada w rankingu wolności mediów
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności