Ransomware przerwał poranny program „The Weather Channel” Aktualności, Bezpieczeństwo

email-password-hack

 

Atak ransomware uniemożliwił ‚The Weather Channel’ transmisję na żywo.

W czwartek rano, od 6 rano do 7:39, widzowie nie byli w stanie poznać żadnych przydatnych informacji pogodowych z The Weather Channel. Sieć telewizyjna musiała pokazać nagrany program zamiast emitować poranny program AMHQ, ponieważ doznała naruszenia bezpieczeństwa. W poście na Twitterze firma wyjaśniła, że ​​napotyka problemy z powodu „ataku złośliwego oprogramowania” i że jest w stanie przywrócić transmisję na żywo tylko za pomocą mechanizmów kopii zapasowych.

Podczas gdy sieć nie rozwinęła przyczyn problemu, federalni powiedzieli The Wall Street Journal, że to atak ransomware.  Nadal nie jest jasne, w jaki sposób hakerzy przeniknęli do systemu kanału.

W ostatnich latach ataki ransomware stają się coraz bardziej powszechne, a hakerzy atakują i wymuszają nawet wielkie korporacje, takie jak FedEx i biura rządowe jak Atlanta. Śledczy później odkryli, że oprogramowanie ransomware użyte do ataku na stolicę Gruzji zostało również wykorzystane do wyłudzenia szpitali, firm opieki zdrowotnej i agencji państwowych.

[źródło: engadget.com]

Ransomware przerwał poranny program „The Weather Channel”
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności