Jaki Internet dla gracza? Internet, Porównania

ti (1)

Wielu amatorów wirtualnej rozrywki często zadaje sobie pytanie, jakie łącze Internetowe wymagane jest do komfortowego grania w sieci. Wbrew pozorom, i często błędnym opiniom, to nie prędkość łącza jest tutaj najważniejsza, a jego jakość.

Dodatkowym czynnikiem, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze dostawcy Internetowego, jest to, w jakiego typu gry lubimy grać. Jeśli są to gry, takie jak: Chińczyk, Scrabble, karcianki itp, to praktycznie każde łącze będzie w stanie zapewnić przyzwoitą jakość rozrywki, ważne tylko, by było ono stabilne.

W przypadku typowych gier komputerowych, takich jak strzelanki czy gry MMORPG, wymagania dotyczące jakości posiadanego łącza są już o wiele większe. Poniżej przedstawiamy listę najważniejszych cech łącza, które zapewnią komfortową zabawę w sieciowe gry komputerowe:

  • Stały, niski ping. W przypadku strzelanek (np. Battlefield), jest to bardzo ważny czynnik. Ping na maksymalnym poziomie 30-60ms jest tutaj wysoce wskazany. Oczywiście im mniej, tym lepiej.
  • Stabilność łącza. Nic nam po niskim pingu, jeśli nasze łącze będzie gubić transmitowane pakiety, a co najgorsze, tracić co chwilę połączenie z siecią Internet.
  • Przepustowości na poziomie 2mbps/512kbps pozwoli cieszyć się grami wraz z komunikacją VOIP.
  • Brak limitów przesyłanych danych. Jeśli gramy sporo, ponad 5 godz. dziennie, to w ciągu miesiąca może okazać się, że na samo granie zużyliśmy nawet 5GB danych!  Warto zwrócić uwagę na fakt, że lokalni dostawcy Internetu nie stosują żadnych limitów danych, w przeciwieństwie do niektórych operatorów globalnych.
  • Publiczny adres IP, który umożliwi postawienie własnego serwera danej gry.

Dodatkowym czynnikiem wpływającym na jakość rozgrywek sieciowych, o którym warto pamiętać, jest wybór serwera, do którego planujemy się podłączyć. Ważne jest, by wybierać serwery znajdujące się jak najbliżej naszego regionu ze względu na jak najkrótszą trasę, jaką muszą pokonać pakiety wysyłane pomiędzy naszym komputerem a serwerem. To rozwiązanie pozwoli na zachowanie niskiego pingu podczas gry.

KF

Jaki Internet dla gracza?
2 votes, 4.00 avg. rating (80% score)
Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności