Roman Młodkowski dyrektorem strategii i komunikacji w Operatorze Chmury Krajowej Aktualności

polska-internet-26-lat-temu

 

Roman Młodkowski objął funkcję dyrektora strategii i komunikacji w Operatorze Chmury Krajowej, spółce uruchomionej niedawno przez Polski Fundusz Rozwoju i PKO Bank Polski.

Pierwszym klientem Chmury Krajowej będzie PKO BP – poinformowano o tym w ubiegłym tygodniu.

Adam Marciniak, wiceprezes PKO BP, powiedział:

Pod koniec kwietnia na Mazowszu oficjalnie ruszą trzy niezależnie serwerownie zbudowane w referencyjnej architekturze chmurowej, które już teraz PKO Bank Polski wykorzystuje do przyspieszania procesów wytwarzania i testowania oprogramowania. To punkt startowy rozwoju usług chmurowych m.in. dla sektora finansowego w Polsce. Pierwszy region chmury jest już gotowy na przyjęcie nowych klientów

Operator Chmury Krajowej podpisał umowy z 5 partnerami. Asseco Data Systems, Accenture i DXC Technology mają pomagać klientom spółki w tworzeniu strategii wykorzystania usług chmurowych i przyspieszenia transformacji cyfrowej oraz w projektach migracji do usług chmurowych, natomiast Asseco Poland i Sygnity będą wspierać w opracowywaniu szczegółowych rozwiązań informatycznych koniecznych do przeniesienia zasobów do chmury.

[źródło: Wirtualne Media]

Roman Młodkowski dyrektorem strategii i komunikacji w Operatorze Chmury Krajowej
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności