Co to jest UPLOAD i dlaczego też ma znaczenie? Internet, Technologia

Zazwyczaj mierząc prędkość zwracamy uwagę na to jak szybko możemy pobierać dane, ale należy pamiętać, że upload też ma bardzo duże znaczenie!

Szczególnie jeżeli pracujemy zdalnie np. za pomocą zdalnego pulpitu sytemu Windows, chcemy wysłać jakiś większy załącznik mailem, a może wysłać jakiś plik za pomocą klienta FTP. Mając „duże łącze” tj. z wysokim poziomem download’u możemy często pokusić się o ściąganie treści multimedialnych,  filmów czy muzyki, zazwyczaj przez P2P. W tym przypadku często także udostępniamy innym użytkownikom sieci swoje zasoby, co przy niskim uploadzie może prowadzić do „zatkania” naszego łącza. Nawet jeśli limit ściągania będzie jeszcze daleki od osiągnięcia wysycenia łącza na tzw. „wyjściu”, może ograniczyć znacznie możliwości naszego Internetu.

A jak niski upload może wpływać na szybkość ładowania się stron www?

Zanim nasz komputer pobierze stronę www, wysyła do serwerów tzw. zapytania. W przypadku, gdy korzystamy z innych aplikacji (np. P2P), które skutecznie „wysysają” transfer upload, mogą zdarzyć się opóźnienia w wysyłaniu zapytań, a co za tym idzie w ładowaniu zawartości stron www.

Co to jest UPLOAD i dlaczego też ma znaczenie?
6 votes, 3.67 avg. rating (74% score)
Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności