Prezydent RP o internecie i sieci 5G. „Możliwości jest nieskończona ilość” Aktualności, Internet, Inwestycje

prezydent_1

Dzięki cyfryzacji można sterować światłami komunikacji miejskiej czy oświetleniem miejskim. Najnowsza technologia wykorzystywana jest również w ochronie zdrowia – mówił prezydent Andrzej Duda podczas konferencji „Perspektywy dla rozwoju Internetu Rzeczy – Samorząd Przyszłości”, która odbyła się w Stargardzie.

Prezydent RP podkreślał, że rozwój internetu i sieci 5G stwarzają nowe możliwości, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie. A technologiczny postęp dzieje się na naszych oczach i „następuje ogromnie szybko”. Dodał, że internet rzeczy już jest  rzeczywistością i wiąże ze sobą coraz więcej urządzeń, umożliwiając sterowanie światłami komunikacji miejskiej czy oświetleniem miejskim.

„Można sobie wyobrazić sklepy, w których inteligentna półka będzie natychmiast informowała, że właśnie został z niej zabrany towar i w tym momencie w magazynie następny towar będzie podawany” – mówił.

Jak podkreślał, „tych możliwości jest nieskończona ilość. Myślę, że jakiejś części z nich dzisiaj nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić” – powiedział, zachęcając jednocześnie samorządy i przedsiębiorców do wdrażania różnych programów, które są oferowane.

W konferencji wziął udział również minister cyfryzacji Marek Zagórski, który zwrócił uwagę na ważną rolę technologii i jej rozwoju dla administracji. Unowocześnienie systemów i korzystanie z możliwości internetu rzeczy wpływa na zapewnienie lepszej obsługi obywatela.

Źródło: Portal Samorządowy

Fot. prezydent.pl/Krzysztof Sitkowski

Prezydent RP o internecie i sieci 5G. „Możliwości jest nieskończona ilość”
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności