Google Maps mają 15 lat. Ponad miliard użytkowników miesięcznie Aktualności, Internet

google

15. urodziny świętuje najpopularniejsza cyfrowa mapa świata. Statystyki, które z tej okazji opublikowało Google są imponujące. Miesięcznie z Google Maps korzysta ponad miliard użytkowników, a w mapach zapisano już ponad 200 milionów miejsc.

Ale to nie wszystko. W 24 tysiącach miast działa ponad 120 mln lokalnych przewodników Google Maps. Zdjęcia satelitarne Google Earth obejmują ponad 60 proc. lądowej powierzchni Ziemi. Z zasobów platformy każdego tygodnia korzysta ponad 5 mln stron internetowych i aplikacji.

Przez te 15 lat Google Maps się zmieniało i właśnie teraz z okazji urodzin również wprowadzono zmiany w aplikacjach na Androida i iOS. W sklepach Google Play i Apple App Store pojawiły się właśnie odświeżone aplikacje mobilne.

 


Google Maps

Przebudowany został interfejs. W aplikacji pojawiło się pięć kart: ODKRYWAJ, DOJAZD, ZAPISANE, TWÓJ WKŁAD oraz AKTUALIZACJE.

ODKRYWAJ: Tutaj znajdziemy informacje i opinie o ok. 200 milionach miejsc na całym świecie, a także tych usytuowanych najbliżej nas. Mowa o restauracjach, pobliskich atrakcjach czy zabytkach.

DOJAZD: Tutaj możemy znaleźć najlepszą trasę. Niezależnie, czy podróżujemy samochodem, czy komunikacją miejską. Można również ustawić codzienne dojazdy, aby otrzymywać informacje o ruchu drogowym i czasie podróży.

ZAPISANE: W tej karcie znajdziemy wszystkie zapisane przez nas lokalizacje.

TWÓJ WKŁAD: Możemy podzielić się z resztą użytkowników informacjami na temat dróg i adresów, których jeszcze nie ma w aplikacji i je opublikować.

AKTUALIZACJE: Ta karta będzie źródłem wiedzy o trendach i miejscach, których zdaniem lokalnych ekspertów nie możemy przegapić.

Uproszczeniu uległa natomiast ikona aplikacji. Przedstawiciele firmy z Mountain View tłumaczą, że „zmiana ta opiera się na kluczowym od samego początku elemencie Map – pinezce – i pokazuje zmianę charakteru usługi”.

 

Źródło: gazeta.pl

Google Maps mają 15 lat. Ponad miliard użytkowników miesięcznie
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności