Telekomunikacja i BIG? Jak to razem ugryźć? [z archiwum ICT] Archiwum ICT

4kroki-kidt

 

[miejsce publikacji] ICT Professional, Nr 20 – Jesień 2018, strona 28.

[rubryka] Zarządzanie

[autor] Katarzyna Ziółkowska, Mariusz Hildebrand

[tytuł] Telekomunikacja i BIG? Jak to razem ugryźć? 

________________________________________________________________________________

 

Co to jest BIG i dlaczego właśnie Krajowa Informacja Długów Telekomunikacyjnych BIG SA?

Biuro Informacji Gospodarczej to system gromadzący pozytywne i negatywne informacje gospodarcze. Informacja gospodarcza to każda wystawiona faktura. Każda zapłacona płatność w terminie lub 30 dni po nim, to tak zwana informacja pozytywna, natomiast każde niezapłacone zobowiązanie w całości lub częściowo po terminie 30 dni od daty upływu terminu płatności, to informacja negatywna.

Warunkiem przekazania informacji pozytywnej jest tylko zgoda kontrahenta. Natomiast, aby zamieścić informację negatywną, muszą być spełnione warunki:

1. Zawiadomienie w formie listu poleconego lub pieczątki prewencyjnej

2. Kwota zobowiązania musi przekroczyć 200 złotych dla konsumenta i 500 złotych dla przedsiębiorcy

3. Termin zaległości w płatności musi przekroczyć 30 dni

Nie jest to w praktyce takie trudne. Wychodząc naprzeciw branży telekomunikacyjnej, opracowaliśmy zintegrowane systemy. Odpowiednie interfejsy do współpracy z dowolnym  systemem księgowym lub sprzedażowym pozwolą usprawnić proces przekazywania pozytywnych i negatywnych informacji.

 

Dlaczego KIDT BIG SA?

Jesteśmy jedynym dedykowanym dla branży telekomunikacyjnej Biurem Informacji Gospodarczej. Nasz system powstał na podstawie doświadczeń zdobytych poprzez wieloletnią pracę kadry zarządzającej w branży telekomunikacyjnej oraz branż związanych z wymianą informacji. Tylko nasza baza posiada unikalne dane z sektora telekomunikacyjnego.

 

Działamy etycznie

Jesteśmy członkiem dwóch największych organizacji samorządowych w Polsce, które promują etyczne postawy w biznesie: Polski Związek Zarządzania Wierzytelnościami oraz Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych. Przeszliśmy pomyślnie audyty w zakresie etyki i bezpieczeństwa działania. Posiadamy odpowiednie certyfikaty PZZW oraz KPF.

 

Dlaczego warto z nami współpracować?

 

  1. Dbamy o bezpieczeństwo Twoich transakcji – Baza pozytywnych i negatywnych informacji pozwala Ci ocenić wiarygodność kontrahenta. Możesz wybrać, z kim chcesz pracować lub odpowiednio zabezpieczyć zawieraną umowę.

  2. Promujesz rzetelnych kontrahentów – Przekazując pozytywne informacje, budujesz wiarygodność swojego partnera biznesowego. Pozwalasz innym rzetelnie go ocenić.

  3. Budujesz lojalność swoich klientów – Przekazując informacje pozytywne, motywujesz do terminowej spłaty zobowiązań.

  4. Szybciej odzyskujesz zobowiązania – Zamieszczenie informacji o zadłużeniu motywuje dłużnika do szybszej spłaty.

  5. Możesz potwierdzić swoją wiarygodność finansową – Jeśli jesteś naszym partnerem i nie posiadasz negatywnych informacji gospodarczych na swój temat, możesz uzyskać certyfikat Wiarygodne Przedsiębiorstwo, który potwierdzi Twoją wiarygodność finansową. Certyfikat jest codziennie weryfikowany w oparciu o różne bazy, co odróżnia jego wartość w stosunku do innych certyfikatów dostępnych na rynku. Unikany QR kod umieszczony na certyfikacie pozwala w szybkim czasie sprawdzić, czy kontrahent, który go posiada, ma prawo się nim posługiwać.

  6. Wspieramy proces odzyskiwania Twoich należności – Współpracujemy z podmiotami mogącymi pomóc odzyskać Ci przeterminowane płatności. Jeśli twój dług nie spełnia warunków umieszczenia go w bazie KIDT BIG SA, możesz to zrobić, wystawiając go na sprzedaż we współpracującej z nami giełdzie długów – Krajowa Informacja Długów Gospodarczych, w skrócie KIDG. Możemy Cię również wspomóc, proponując Ci współpracujące z nami firmy windykacyjne. Możesz je znaleźć na naszej stronie.

 

Jak to zrobić i dlaczego to jest takie proste?

Wystarczy podpisać z nami umowę. Przy jakichkolwiek wątpliwościach, nasi pracownicy, przy pomocy licencjonowanych systemów do zdalnej administracji, pomogą Ci przejść proces rejestracji. Specjalnie dla operatorów telekomunikacyjnych przygotowaliśmy odpowiednie interfejsy ułatwiające współpracę z systemami księgowymi i sprzedażowymi, które pozwolą Ci zaoszczędzić czas. To od Ciebie zależy, którą informacje chcesz przekazać.

 

Kilka przydatnych rozwiązań

 

  • Pieczątka – Jest narzędziem dostępnym w dwóch wersjach: elektronicznej i tradycyjnej. Umieszczenie jej treści na zawartej fakturze jest równoznaczne z wysłaniem wezwania do zapłaty, co w przypadku wystąpienia zadłużenia, pozwala bez dodatkowych kosztów umieścić dług w KIDT BIG SA.

  • Certyfikat – Potwierdza wiarygodność finansową, co może stanowić dodatkowy atut przy zawieraniu kontraktów biznesowych.

  • Wniosek jednolity – Za pomocą KIDT BIG SA możesz uzyskać raporty ze wszystkich dostępnych BIG-ów na temat danego przedsiębiorcy.

  • Raport – Przedstawia pozytywne i negatywne informacje gospodarcze dostępne w naszym systemie na temat przedsiębiorcy lub konsumenta. Jednocześnie jest jednym z elementów wykazania się dochowaniem należytej staranności przy zawieraniu transakcji gospodarczych.

 

Więcej informacji o nas mogą Państwo znaleźć na naszej stronie: kidt.pl.

Telekomunikacja i BIG? Jak to razem ugryźć? [z archiwum ICT]
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności