Wojciech Berezowski został wiceprzewodniczącym CEPT Com-ITU Aktualności

uke

 

Wojciech Berezowski, naczelnik Wydziału Współpracy z Organizacjami Międzynarodowymi w Departamencie Spraw Zagranicznych UKE, został na posiedzeniu CEPT w Kopenhadze powołany na funkcję wiceprzewodniczącego grupy CEPT Com-ITU. To kolejny etap budowania pozycji polskiego regulatora na arenie międzynarodowej zgodnie z celami strategicznymi Prezesa UKE. 

Obecnie Wojciech odpowiada także za operacyjną obsługę działań Prezesa UKE Marcina Cichego w Komisji Szerokopasmowej dla Zrównoważonego Rozwoju przy ONZ w Nowym Yorku.

Com-ITU (The Committee for ITU Policy) to jeden z trzech pionów ogólnoeuropejskiej organizacji CEPT – pozostałe to CERP (rynek pocztowy) i ECC (ds. częstotliwości). To grupa robocza, służąca koordynacji państw członkowskich całej Europy (48 krajów) w zakresie współpracy z Międzynarodowym Związkiem Telekomunikacyjnym (ITU).

Wojciech Berezowski obejmuje funkcję na trzy lata.

[źródło: UKE]

Wojciech Berezowski został wiceprzewodniczącym CEPT Com-ITU
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności