Setki gości motelowych było potajemnie filmowanych i transmitowanych na żywo przez Internet Aktualności

Pirate button on computer keyboard

 

Około 1600 osób zostało potajemnie sfilmowanych w pokojach motelowych w Korei Południowej, a materiał transmitowany był na żywo w Internecie – i stanowił źródło niezłego dochodu dla podglądaczy. 

Witryna liczyła ponad 4000 userów, z których 97 płaciło miesięczną opłatę w wysokości 44,95 USD za dostęp do dodatkowych funkcji, takich jak możliwość odtwarzania niektórych transmisji ponownie. Pomiędzy listopadem 2018 r., a marcem 2019 policja poinformowała, że usługa przyniosła  6000 USD dochodu.

Aresztowano dwójkę mężczyzn, a kolejna para została zbadana w związku ze skandalem, który obejmował 42 pokoje w 30 kwaterach w 10 miastach w całym kraju. Policja stwierdziła, że nic nie wskazuje na to, by firmy były współwinne tego programu.

Kamery były ukryte w cyfrowych skrzynkach telewizyjnych, gniazdkach ściennych i uchwytach na suszarkę, a materiał filmowy był przesyłany strumieniowo przez Internet, jak podał w oświadczeniu Departament Dochodzeń Cybernetycznych z Narodowej Agencji Policyjnej.

Niebezpiecznik.pl zwraca uwagę na zachowanie ostrożności i sprawdzanie pokoi, w których się zatrzymujemy.

[źródło: CNN]

Setki gości motelowych było potajemnie filmowanych i transmitowanych na żywo przez Internet
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności