Rząd przyjął projekt zmian w Prawie Telekomunikacyjnym – co się zmieni? Aktualności

800px_COLOURBOX3292822

 

We wtorek 8 stycznia, rząd przyjął projekt noweli przepisów, które mają ułatwić zarządzanie częstotliwościami. owe rozwiązania mają pomóc m.in. uporządkowaniu pasm, co ma przyspieszyć budowę sieci 5G w Polsce.

Pasmo 700 MHz, na którym obecnie działa telewizja naziemna, zostanie przekazane na rzecz sieci 5G.  Rozszerzony zostanie katalog przypadków, w których zmiana decyzji w sprawie rezerwacji częstotliwości wymaga przeprowadzenia konsultacji z rynkiem telekomunikacyjnym oraz usprawnienie postępowania związanego z rezerwacją częstotliwości.

Oprócz tego UKE będzie mógł sam ogłosić inicjatywę przetargu, aukcji albo konkursu na rezerwację częstotliwości – nie tylko w przypadku, gdy posiada wiedzę o zainteresowaniu  zasobami częstotliwości.

Koleją zmianą jest podniesienie maksymalnego, dopuszczalnego poziomu PEM (promieniowania elektromagnetycznego) -  w większości państw europejskich obowiązuje norma ma poziomie 10 W/m2, w Polsce 0,1W/m2. T.

[źródło: Telepolis]

Rząd przyjął projekt zmian w Prawie Telekomunikacyjnym – co się zmieni?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności