Polskie dzienniki drukują pustą pierwszą stronę w odwołaniu do praw autorskich UE Aktualności, Prawo i Telekomunikacja

polska-internet-26-lat-temu

 

Największe polskie gazety w poniedziałkowym wydaniu wydrukowały puste pierwsze strony w apelu do Parlamentu Europejskiego dot. przyjęcia kontrowersyjnych reform prawa autorskiego.

„Dzisiaj apelujemy do polskich posłów do Parlamentu Europejskiego o solidarność we wspieraniu głosowania nad dyrektywą o prawach autorskich na jednolitym rynku cyfrowym” – czytamy w petycji podpisanej przez redaktorów naczelnych 30 polskich dzienników krajowych i regionalnych wspierających reformy.

„Twórcy nie otrzymują wystarczającej rekompensaty za rozpowszechnianie swoich prac w Internecie. Często żyją w prawdziwym ubóstwie lub rezygnują z zawodu” – podał  komunikat opublikowany przez „Rzeczpospolita” i inne gazety, w tym Gazetę Wyborczą i tabloid Fakt.

Przed wtorkowym głosowaniem w Parlamencie Europejskim obserwowano lobbing i protesty zarówno zwolenników, jak i przeciwników prawa, które to ma na celu aktualizację europejskiego prawa autorskiego.

[źródło: france24.com]

Polskie dzienniki drukują pustą pierwszą stronę w odwołaniu do praw autorskich UE
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności