GSMA: 5G stanowić będzie 15% wszystkich połączeń mobilnych do 2025 roku Aktualności

5g

 

Według organizacji branżowej GSMA , 5G jest na dobrej drodze do wygenerowania 15% globalnych połączeń mobilnych do 2025 r. 

Badania mobilnej gospodarki z 2019 r., wykazały również, że liczba globalnych połączeń IoT potroi się do 25 miliardów do 2025 r., a globalny dochód z IoT zwiększy się czterokrotnie i przełamie 1 bilion dolarów w tym czasie.

GSMA obliczyło, że ​​operatorzy inwestują obecnie około 160 mld USD rocznie w nakłady inwestycyjne na rozbudowę i modernizację swoich sieci pomimo kwestii regulacyjnych. Był to kolejny kluczowy temat w poprzednim raporcie badawczym wydanym w tym tygodniu przez Mobileum.

Indie są szczególnie postrzegane jako ważny obszar wzrostu, z czego około 1/4 z ponad 700 milionów nowych abonentów zostanie dodana w ciągu najbliższych siedmiu lat. Tymczasem dodatkowe 1,4 miliarda ludzi zacznie korzystać z mobilnego internetu w ciągu najbliższych siedmiu lat.

GSM Association jest międzynarodową organizacją handlową, zrzeszającą operatorów sieci telefonii komórkowej drugiej i trzeciej generacji.

[źródło: telecomstechnews.com]

GSMA: 5G stanowić będzie 15% wszystkich połączeń mobilnych do 2025 roku
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności