Plaga oszustw SMS – ostrzega PKO BP Aktualności

Pirate button on computer keyboard

 

Bank PKO BP apeluje o ograniczone zaufanie w stosunku do wiadomości od nieznanych nadawców, w których znajduje się prośba o skorzystanie z linku. Oszustwa SMS są w ostatnim czasie prawdziwą plagą. Teraz ostrzega przed nimi największy polski bank: nie klikajcie w podejrzane linki, nie podawajcie danych do logowania – radzi bank. 

Plagą ostatnich dni są wiadomości SMS, w których nadawcy podszywają się pod znane firmy kurierskie, portale ogłoszeniowe, sprzedażowe lub aukcyjne.  Podany zostaje też fałszywy link do dokonania płatności.

Podanie na fałszywej stronie danych do logowania i autoryzacji transakcji umożliwia ich przejęcie przez oszusta, który uzyskuje w ten sposób możliwość zalogowania się przy ich użyciu w autentycznym serwisie internetowym banku i zlecenia operacji z rachunku klienta (np. utworzenia szablonu płatności bądź wykonania przelewu na numer rachunku odbiorcy podany przez oszusta)

[źródło: next.gazeta.pl]

Plaga oszustw SMS – ostrzega PKO BP
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności