Huawei gotów na rozmowy z rządem o bezpieczeństwie Aktualności

Huawei-Logo

 

Koncern Huawei twierdzi, że pomimo kryzysu zaufania do marki i podejrzeń o współpracę z chińskimi służbami nikt w Polsce nie przedstawił firmie oficjalnych zastrzeżeń dotyczących cyberbezpieczeństwa. 

Tonny Bao, szef Huawei w Polsce, zapewnia:

Gdyby polskie władze chciały lepiej zrozumieć naszą architekturę bezpieczeństwa to jesteśmy gotowi w każdej chwili do komunikacji i z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania i wątpliwości

Obecnie firma ma 35 kontraktów związanych z dostawami na potrzeby 5G, z czego 18 dotyczy krajów europejskich, m.in. Wielkiej Brytanii, Niemiec, Finlandii i Portugalii. W ramach tych umów do końca 2018 r. firma dostarczyła odbiorcom 25 tys. stacji bazowych obsługujących sieć nowej generacji.

Huawei zamierza do końca 2019 r. uruchomić w Warszawie nowe centrum badawczo-rozwojowe, w którym zatrudnienie znajdzie od 300 do 500 specjalistów, a w ciągu nadchodzących trzech lat firma chce zainwestować na naszym rynku kolejne 2 mld zł.

[źródło: Wirtualne Media]

Huawei gotów na rozmowy z rządem o bezpieczeństwie
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności