Ministrowie UE o Jednolitym Rynku Cyfrowym Internet, Prawo i Telekomunikacja

ue-flaga

15 państw Unii Europejskiej przedstawiło w liście do komisarza Andrusa Ansipa swoje stanowisko w sprawie przeglądu Strategii Jednolitego Rynku Cyfrowego. List w imieniu Ministra Cyfryzacji podpisał Krzysztof Szubert – sekretarz stanu w MC i Pełnomocnik Rządu ds. JRC.

Inicjatorem listu była Dania. Później dołączyły do niej państwa ze starej i nowej Unii – między innymi Polska, Czechy, Słowacja, Bułgaria, Wielka Brytania czy Holandia. W dokumencie została podkreślona rola Jednolitego Rynku Cyfrowego w powiększaniu potencjału gospodarczego Unii Europejskiej. Jednolity Rynek Cyfrowy – zdaniem osób, które podpisały się pod listem – powinien charakteryzować się otwartością na innowacje i nowe modele biznesowe, a także większą konkurencyjnością, działaniami, które mają na celu znoszenie barier rynkowych i tworzenie sprzyjającego dla nowych graczy środowiska.

Z listem zapoznać można się na stronie: https://mc.gov.pl/aktualnosci/list-ministrow-ue-ws-jednolitego-rynku-cyfrowego

Ministrowie UE o Jednolitym Rynku Cyfrowym
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności