Chmura Krajowa wybiera VMware jako partnera technologicznego Aktualności

424782-cloud-computing

 

Polski operator Chmury Krajowej wybrał VMware jako kluczowego dostawcę technologii. Sprzęt i usługi będą dostarczane i wdrażane przez Comtegra, długoterminowego partnera VMware w Polsce. Produkty VMware umożliwią świadczenie usług w modelu XaaS (wszystko jako usługa).

Na podstawie zakupu licencji udostępnione zostaną usługi IaaS, PaaS i CaaS, a także hybrydowe usługi w chmurze.

Klientom oferowane będą usługi takie jak zapasowe centrum danych, dodatkowa moc przetwarzania, platforma dedykowana do korzystania z aplikacji Cloud Native, wirtualne miejsca pracy oraz zarządzanie urządzeniami i bezpieczeństwem danych na urządzeniach mobilnych.

Kompletna architektura SDDC (Software-Defined Data Center) zakupiona od VMware, służąca do wirtualizacji mocy obliczeniowej, podsystemów dyskowych, mechanizmów bezpieczeństwa, automatyzacji i monitorowania środowisk chmurowych, służy do budowania chmury hybrydowej. Może to obejmować prywatne (dedykowane wyłączności jednej firmy) i publiczne (wspólne dla wielu klientów).

Oferta oparta jest na platformie VMware Cloud Foundation, służącej do uruchamiania i zarządzania chmurą hybrydową. Pozwala na uruchamianie programowych serwerowni i środowisk z wieloma chmurami, na których działają aplikacje. W ramach współpracy z VMware wdrożone zostaną również produkty do budowy wirtualnego środowiska pracy (w tym typu VDI).

Na mocy podpisanej umowy OCK zapewni również swoim klientom usługi VMware w modelu Perpetual Perpetual License, umożliwiając między innymi wirtualizację pamięci masowej (vSAN, HCI), produkty bezpieczeństwa (NSX) i zarządzanie centrum danych (vCenter). W przyszłości OCK planuje rozszerzenie portfolio usług o dodatkowe produkty VMware.

Chmura Krajowa to firma technologiczna założona z inicjatywy PKO Banku Polskiego i PFR. Firma rozwija usługi związane z cyfrowym przetwarzaniem i przechowywaniem danych, dedykowane polskim przedsiębiorstwom i administracji publicznej.

[źródło: telecom.paper]

Chmura Krajowa wybiera VMware jako partnera technologicznego
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności