Cała Europa z dostępem do Ipli? Technologia

12309164_786111094848191_420870733_n

Komisja Europejska chce kolejnej zmiany w prawie, której celem ma być zbliżenie się do utworzenia Jednolitego Rynku Cyfrowego dla Europy. 9 grudnia 2015 roku opublikowano projekt rozporządzenia, który ma zapewnić przenoszenie treści on-line między państwami członkowskimi. Rozporządzenie ma mieć znaczenie dla dostawców dostępu do internetu, dostawców treści on-line i dostawców oferujących treści w internecie, nawet jeśli wspomniane treści są oferowane za darmo.

Transgraniczność ma zastąpić tzw. geoblocking. Bardzo często zdarza się tak, że dana treść jest dostępna tylko w konkretnych państwach. Dla Komisji Europejskiej geoblocking jest jedną z przeszkód w budowie Jednolitego Rynku Cyfrowego. Jego zakaz spotkał się jednak z ostrą krytyką dostawców treści. Ich zdaniem ma to prowadzić do ograniczenia swobody działalności gospodarczej. Póki co KE zrezygnowała z zakazu geoblockingu i zdecydowała się na wprowadzenie „transgranicznego przenoszenia usług on-line”.

Przykładowo – jeśli wykupimy dostęp do platformy z serialami w jednym państwie, w ramach czasowego pobytu będziemy mogli korzystać z tego serwisu w innych państwach członkowskich. Nie ma to dotyczyć usług odpłatnych, a także bezpłatnych, jeśli dostawca nie będzie miał możliwości weryfikacji kraju pochodzenia użytkownika.

Źródło: telko.in

Cała Europa z dostępem do Ipli?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności