Windows 7 – koniec epoki Aktualności, Bezpieczeństwo, Internet

windows

Windows 7, uważany przez wielu użytkowników za najlepszy system operacyjny Microsoftu, właśnie przechodzi do historii. We wtorek 14 stycznia 2020 kończy się przewidywany czas wsparcia technicznego 10-letniego systemu, o czym przypomina m.in. TELEPOLIS.PL. 

Windows 7 został wydany 22 października 2009 roku. System będzie nadal działać, ale pojawiające się błędy już nie otrzymają wsparcia technicznego. Błędy, które nie będą naprawiane stwarzają oczywiście pewne ryzyko. Szczególnie jeśli komputer jest połączony z internetem. Za jakiś czas na Windowsie 7 przestaną prawdopodobnie działać m.in. najpopularniejsze przeglądarki. Na razie jednak możemy być spokojni. Google Chrome ma być wydawany dla Windowsa 7 jeszcze przez przynajmniej 18 miesięcy. Końca Firefoxa dla „Siódemki” nie zapowiada również Mozilla.

Wśród użytkowników Windows 7 cieszy się bardzo dobrą opinią. W rankingu wspomnianego TELEPOLIS.PL z 2018 roku aż 70 procent czytelników uznało „siódemkę” za najlepszy system operacyjny w historii Microsoftu. Warto również pamiętać, że darmowa aktualizacja systemu do Windowsa 10 cały czas jest możliwa jeśli tylko posiadamy swój klucz licencyjny do Windowsa 7. Microsoft oficjalnie zakończył tę promocję w 2016 roku, ale potem ją przedłużył i system przyznawania licencji wciąż działa. Aby skorzystać z darmowej aktualizacji, trzeba przygotować swój klucz licencyjny i ściągnąć obraz instalacyjny Windows 10. Po aktualizacji lub instalacji od nowa system można aktywować właśnie swoim starym kluczem.

TELEPOLIS.PL zastrzega, że prawdopodobnie nie jest to niedopatrzenie, lecz celowe działanie producenta systemów. Teoretycznie taka aktualizacja narusza postanowienia licencyjne Windowsa 10, ale Microsoft na razie tego nie komentuje.

Źródło: TELEPOLIS.PL

Windows 7 – koniec epoki
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności