Google – koniec monopolu? Aktualności, Internet, Mobile

google-website-search-engine

Europejscy użytkownicy smartfonów z Androidem zostaną wkrótce mile zaskoczeni. Konfigurując pierwszy raz swój smartfon, będą mogli wybrać inną wyszukiwarkę niż Goggle, o czym informuje COMPUTERWORLD.PL.

Właściciele telefonów z Androidem zawsze mieli taką alternatywę, ale dopiero teraz będą mogli dokonać tego wyboru podczas pierwszej konfiguracji telefonu. Google zacznie oferować taką możliwość już niedługo. Firma została do tego zmuszona przez europejski urząd antymonopolowy. Stwierdził on, iż narzucając swoją wyszukiwarkę, Google wykorzystuje pozycję monopolisty na rynku i łamie prawo. Google musi również zapłacić grzywnę w wysokości 5 mld dolarów.

Firma opublikowała już listę wyszukiwarek alternatywnych, spośród których użytkownik będzie mógł wybrać domyślną. Możliwość takiego wyboru dostaną użytkownicy z 31 krajów europejskich. W każdym z nich będzie to inny zestaw trzech wyszukiwarek. Polski użytkownik Androida będzie miał do wyboru wyszukiwarki: DuckDuckGo, Info.com i Yandex. Pierwszą z nich (DuckDuckGo) ujrzy każdy użytkownik, niezależnie od kraju.

Źródło: COMPUTERWORLD.PL

Google – koniec monopolu?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności