Wiceprezydent USA w Polsce o Huawei Aktualności

Huawei-Logo

 

Wiceprezydent USA, Mike Pence, pochwalił Polskę w środę za zaangażowanie w „ochronę sektora telekomunikacyjnego przed Chinami”. Całość sytuacji wygląda tak, że stoimy między wojną o wpływy dwóch gospodarczych potęg. 

Opierając się na obawach, że produkty Huawei mogą być wykorzystywane przez Chiny do szpiegostwa, pan Pence i amerykański sekretarz stanu Mike Pompeo podkreślili niebezpieczeństwa związane ze współpracą z chińską firmą podczas występów w Polsce i sąsiadach z Europy Środkowej w tym tygodniu.

„Musimy nadal pracować, aby wszystkie mechanizmy przeglądu inwestycji chroniły krytyczne bezpieczeństwo i infrastrukturę gospodarczą w przyszłości” – powiedział Pence podczas wspólnej konferencji prasowej w Warszawie z udziałem polskiego prezydenta Andrzeja Dudy.

Amerykańscy politycy podróżują aktualnie po Europie. Austriackie ministerstwo technologii i premier Luksemburga, Xavier Bettel, poinformowali w środę, że potrzebne jest ogólnounijne porozumienie co do tego, czy Huawei powinien mieć możliwość uczestniczenia w budowaniu sieci 5G w bloku.

Huawei wielokrotnie zaprzeczał, że jego produkty mogą być wykorzystywane do szpiegostwa.

[źródło: straitstimes.com]

Wiceprezydent USA w Polsce o Huawei
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności