Walka z cyberprzestępczością. Podpisano umowę z IBM Aktualności, Bezpieczeństwo, Internet

monitor-1307227_1920

– Obecnie żaden kraj, żadne państwo, żadna administracja państwowa nie jest w stanie samodzielnie poradzić sobie z zagrożeniami w świecie cyfrowym – powiedział minister cyfryzacji Marek Zagórski. Właśnie dlatego podpisano umowę z IBM, aby podjąć walkę z tym problemem.

Ministerstwo ma również nadzieję, że współpraca ta wpłynie na zwiększenie patentów w naszym kraju w tej dziedzinie.

List intencyjny o współpracy i przystąpieniu do Programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie (PWCyber) podpisano we Wrocławiu w siedzibie firmy IBM.

W 2017 r. IBM otworzył w stolicy Dolnego Śląska europejskie X-Force Command Center i w tej sposób  XFCC dołączył do globalnej sieci centrów dowodzenia IBM X-Force Command Centers. Co miesiąc centra te przetwarzają ponad bilion incydentów sieciowych, chroniąc 4,5 tys. klientów w 133 krajach.

Zadaniem IBM jest pomaganie administracji rządowej w Polsce w identyfikowaniu zagrożeń. XFCC ma także wypracować metody zgłaszania i obsługi incydentów cyberprzestępczości.

Koncern opracuje też rekomendacje na temat konfiguracji sprzętu, oprogramowania i usług, które zwiększą bezpieczeństwo.

Źródło: telko.pl

 

Walka z cyberprzestępczością. Podpisano umowę z IBM
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności