UE ustanawia grupę ekspertów ds. Bezpiecznego internetu dla dzieci Aktualności, Bezpieczeństwo

children

 

Komisja Europejska ogłosiła utworzenie nowej grupy ekspertów ds. Bezpieczniejszego Internetu dla dzieci, która pomoże poprawić koordynację i współpracę między państwami UE oraz zaproponuje konkretne działania, które można podjąć w celu zapewnienia dzieciom bezpieczeństwa podczas korzystania z Internetu. Pierwsze spotkanie grupy ekspertów odbędzie się w Brukseli 6 marca.

Grupa składa się z przedstawicieli państw UE, Islandii i Norwegii  - i omówi wiele tematów, od ochrony dzieci przed dostępem do szkodliwych treści – na przykład poprzez oceny wiekowe i kontrole rodzicielskie – a także kwestie jak uniknąć nieuczciwych praktyk handlowych w Internecie przez reklamy skierowane do dzieci.

Szczególnym celem grupy jest ułatwienie dzielenia się najlepszymi praktykami wśród krajów UE w zakresie wdrażania niektórych przepisów szczegółowych dotyczących nieletnich w najważniejszych aktach i regulacjach UE. Obejmują one na przykład środki mające na celu ochronę nieletnich przed szkodliwymi treściami lub zasady dotyczące wymogu uzyskania zgody rodziców na dostęp do danych dzieci objętych ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych.

[źródło: telecompaper.com]

UE ustanawia grupę ekspertów ds. Bezpiecznego internetu dla dzieci
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności