Samsung liderem w sprzedaży smartfonów 5G Aktualności, Technologia

Samsung-5G

W 2019 roku Samsung sprzedał na całym świecie ponad 6,7 miln smartfonów przystosowanych do sieci 5G – donoszą Wirtualne Media. Dzięki temu producent zyskał prawie 54 procent udziałów w tym segmencie. Natomiast na pierwszy kwartał 2020 roku firma planuje wprowadzenie pierwszego tabletu obsługującego technologię piątej generacji.

Zgodnie z komunikatem Samsunga, do końca listopada 2019 roku producent sprzedał na całym świecie ponad 6,7 mln telefonów przystosowanych do nowej technologii. Samsung zaznacza również, że pod względem oferty jest obecnie liderem wśród producentów smartfonów 5G. Koncern ma w sprzedaży aż 5 smartfonów zgodnych z w/w technologią: Galaxy S10 5G, Note10 5G, Note10+ 5G, Galaxy A90 5G oraz Galaxy Fold 5G. Zapowiedział równocześnie, że w pierwszym kwartale 2020 roku wprowadzi na rynek Galaxy Tab S6 5G, pierwszy tablet przystosowany do obsługi 5G. Urządzenie będzie na początku dostępne w Korei Południowej. Według producenta zapewni dostęp do szybkiej sieci w nowej technologii, oferując równocześnie wysoką wydajność za sprawą zaawansowanych podzespołów. Cena tabletu nie jest jeszcze znana.

Warto wspomnieć, że w ubiegłym roku smartfony z obsługą 5G stanowiły jedynie 1 procent globalnej sprzedaży telefonów. Jednak według prognoz Counterpoint Research, w 2020 roku ich udział w rynku ma wzrosnąć aż do 18 procent. Na wprowadzenie sieci 5G przygotowuje się obecnie wiele krajów. Również Polska, o czym wielokrotnie wspominaliśmy. Najwięksi polscy operatorzy komórkowi już rozpoczęli zaawansowane testy tej technologii, natomiast w połowie grudnia 2019 roku Urząd Komunikacji Elektronicznej rozpoczął konsultacje w sprawie aukcji częstotliwości do sieci 5G.

Źródło: Wirtualne Media

Samsung liderem w sprzedaży smartfonów 5G
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności