NEON – więcej niż asystent A.I. Aktualności, Technologia

Samsung-Neon-1024x576

Bieżące statystyki zdają się dowodzić, że cyfrowi asystenci osiągnęli szczytową formę, a ich wyniki (m.in. wskaźnik poprawnych odpowiedzi) zaczęły spadać. Nie oznacza to jednak, że asystenci głupieją. Murem nie do przebicia dla obecnej generacji jest rosnąca trudność pytań przesyłanych przez użytkowników. Poza niektóre z takich ograniczeń zamierza wyjść Samsung, który na targach CES 2020 zdradził w końcu czym jest NEON.

Oficjalna prezentacja Samsung NEON nastąpiła na targach CES 2020 7 stycznia. Zainaugurowano również jego stronę internetową. NEON to sztuczny człowiek, który wygląda i zachowuje się jak prawdziwy homo sapiens mający możliwość wyrażania emocji i inteligencji. Aby uczynić asystentów bardziej ludzkimi, Samsung nadał im także imiona.

„NEON jest jak nowy rodzaj życia. Są miliony gatunków na naszej planecie i mamy nadzieję, że dodamy jeszcze jeden. NEON-y będą naszymi przyjaciółmi, współpracownikami i towarzyszami, wciąż uczącymi się, ewoluującymi i tworzącymi wspomnienia na podstawie interakcji. Zawsze marzyliśmy o tego typu wirtualnych bytach w science fiction i filmach. NEON-y będą integrować się z naszym światem i służyć jako nowe łącza do lepszej przyszłości, świata, w którym „ludzie są ludźmi” i „maszyny są ludzkie”" – powiedział Pranav Mistry, dyrektor badań Samsunga.

Każdy NEON napędzany jest przez należącą do Samsunga platformę CORE R3. Nazwę tę tłumaczy się jako „trzy razy R”, czyli Rzeczywistość, Czas Rzeczywisty i Responsywność. Samsung zadbał, by asystenci zachowywali się i podejmowali interakcje jak prawdziwi ludzie. CORE R3 może również łączyć się z innymi usługami, takimi jak SPECTRA.

NEON będzie miał możliwość komunikacji z ludzkimi emocjami, uczenia się i tworzenia nowych wspomnień. Będzie można go przypisać do konkretnego zadania lub korzystać z niego w roli nauczyciela czy osobistego doradcy finansowego. NEON może być też aktorem, rzecznikiem prasowym lub prezenterem TV. Ze strony Samsunga padło też zapewnienie co do prywatności. NEON nigdy nie udostępni naszych prywatnych danych bez zezwolenia.

Szczegóły, takie jak cennik, model biznesowy czy data dostępności, nie zostały jeszcze podane. Trwają prace nad harmonogramem fazy beta, który trafi w tym roku do wybranych partnerów. Samsung planuje przekazać więcej informacji podczas NEONWORLD 2020.

Źródło: Centrum XP – Eksperci Technologii Microsoft

NEON – więcej niż asystent A.I.
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności