Rosyjski światłowód na dnie Oceanu Arktycznego Aktualności

Super Fast Light Beams

 

Rosyjska firma telekomunikacyjna „MegaFon” podpisała z fińską firmą Cinia porozumienie w sprawie przełożenia dnem Oceanu Arktycznego kabla światłowodowego, który połączy Europę z Azją.

Porozumienie zostało podpisane w czwartek na Międzynarodowym Forum Ekonomicznym w Petersburgu. Nowa światłowodowa linia biec będzie od Helsinek do Tokio dnem Północnego Oceanu Lodowatego wzdłuż arktycznego wybrzeża Rosji. Jego długość wyniesie 10 tys. km. Partnerzy zapewniają, że sygnał będzie biec przez kabel maksymalnie szybko, a to za sprawą wyboru najkrótszej drogi z Europy do Azji i użycia zaawansowanych rozwiązań technologicznych.

Infrastrukturalnym projektem budowy nowej linii pokieruje Cinia, poza „MegaFonem” partnerami fińskiej firmy są „japońskie i skandynawskie firmy, a także międzynarodowe organizacje finansowe” – czytamy w komunikacie firmy. Cinia ma już doświadczenie w realizacji tego typu projektów. W latach 2015-2016 firma przełożyła kabel podwodny między Finlandią i Niemcami.

[źródło: Sputnik]

Rosyjski światłowód na dnie Oceanu Arktycznego
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności