Rekord Guinnessa w jednoczesnej lekcji z nowych technologii Aktualności

uke

 

Uczniowie ze 64 szkół w Polsce i na Litwie, którzy w grudniu zeszłego roku brali udział w tym samym czasie w lekcji poświęconej nowym technologiom, ustanowili nowy rekord świata! Informacja o tym dotarła właśnie do UKE i fundacji Architects PL, które były organizatorami tego wydarzenia.

W ustanawianiu rekordu uczestniczyło 1793 uczniów z klas 5-7 szkół podstawowych, a elementem zajęć była praca w grupach, w ramach której dzieci wykonywały ćwiczenia polegające m.in. na dyskusji o wykorzystywaniu internetu jako źródła rozrywki, wiedzy, nauk i sposobu komunikacji, zapoznali się z przykładami Internetu Rzeczy, projektowaniem inteligentnego domu przyszłości i funkcjonowaniem inteligentnego miasta.

Celem lekcji było m.in. podnoszenie kompetencji cyfrowych dzieci w kontekście ich przyszłości w cyfrowym świecie i w społeczeństwie informacyjnym, uświadomienie, jak istotne jest zdobycie już dziś umiejętności, które mogą okazać się niezbędne do wykonywania zawodów, które dopiero powstaną.

[źródło: UKE]

Rekord Guinnessa w jednoczesnej lekcji z nowych technologii
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności