Płatna Ulica Sezamkowa na YouTube! Internet, Rozrywka, Technologia

 

A jednak! Stało się! – serwis YouTube wprowadził płatne subskrypcje dla niektórych kanałów.

Póki co płatne kanały nie są dostępne w Polsce, ale kiedy pilotażowy program odpłatności zakończy się, zapewne YouTube sięgnie również do naszych portfeli!

Tego się jednak na razie nie dowiemy – wiemy natomiast, że użytkownicy będą mogli oglądać za darmo treści na płatnych kanałach przez 14 dni, po czym będą musieli zapłacić za dostęp do nich co najmniej 0,99 dolara miesięcznie. W przypadku wyżej wspomnianej Ulicy Sezamkowej jest to już jednak 2,99dolara miesięcznie. Czasem opłata będzie mogła być pomniejszona przy opłaceniu z góry rocznego abonamentu. Sama subskrypcja będzie ważna na każdym urządzeniu, na które zalogowany będzie konkretny użytkownik.

Dla narzekających na to rozwiązanie możemy na pocieszenie tylko dodać, że to nie YouTube decyduje o odpłatnościach, lecz nadawca treści decyduje, czy za oglądanie jego filmów należy płacić.

Jak myślicie, czy jest to zamach na wolność internautów, a może logiczna konsekwencja praw ekonomii?

 

Płatna Ulica Sezamkowa na YouTube!
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności