Plany finansowe UKE na 2017 rok Inwestycje

dollar-bitcoin-cropped

Z informacji podanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej wynika, że planuje on wydać w tym roku ok. 30,5 mln złotych na różnego rodzaju usługi i dobra trwałe. Podana kwota jest oczywiście kwotą orientacyjną, gdyż każde zamówienie stanie się przedmiotem przetargu, w którym paść mogą oferty o mniejszej wartości.

12 mln złotych, czyli ok 40 procent budżetu, UKE planuje przeznaczyć na utrzymanie i rozwój systemu Platformy Lokalizacyjno-Informacyjnej z Centralną Bazą Danych. 3 mln złotych mają być natomiast przeznaczone na budowę systemu Punktu Informacyjnego ds. Telekomunikacji. Ma on gromadzić i udostępniać dane o infrastrukturze telekomunikacyjnej w Polsce. Ostateczny termin realizacji przewidziany został na grudzień 2018 roku.

Zamówienia przekraczające milion złotych obejmują między innymi roboty budowlane w obiektach UKE dostawę urządzeń czy obsługę zagranicznych podróży pracowników urzędu. Wśród zamówień na usługi eksperckie znajdują się np.:

1. analiza zasad współpracy przedsiębiorców telekomunikacyjnych w zakresie dostępu do instalacji telekomunikacyjnych budynków;
2. wsparcie eksperckie w zakresie opracowania zasad dostępu hurtowego do sieci zrealizowanych w ramach drugiego konkursu działania 1.1 POPC;
3. ekspertyza w zakresie stosowania urządzeń radiowych dla sieci stacjonarnych;
4. analiza zasad dostępu do pasa drogowego oraz zasady udostępniania kanału technologicznego;
5. zakup raportów dotyczących jakości usługi dostępu do internetu.

Źródło: UKE, www.telko.in

Plany finansowe UKE na 2017 rok
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności