Cyberbezpieczeństwo RP Bezpieczeństwo, Nowości

823520556bc4b5fa08e6

 

Jak wynika z najnowszych danych Narodowego Centrum Cyberbezpieczeństwa NASK, w ostatnich latach wzrosła cyberprzestępczość.
- Polska będzie miała zdolność do tego, by zapewnić bezpieczeństwo funkcjonowania obywateli, podmiotów gospodarczych i instytucji państwowych w obszarze cyberprzestrzeni. – powiedział Piotr Januszewicz z Ministerstwa Cyfryzacji.

Zaznaczone zostało, że jest to główny cel strategii, lecz jest on podzielony na 4 części, m.in. koordynacja na poziomie krajowym, koordynacja zarządzania i reagowania na incydenty bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Chodzi tutaj o stworzenie systemu wymiany informacji, dzielenia się nią, jej zasobami i zdolnościami w zakresie przeciwdziałania materializacji zagrożeń, które mogą pochodzić z cyberprzestrzeni.

Juliusz Brzostek wyjaśnił, że sposób walki z niebezpieczeństwami, które dotykają obywateli w cyberprzestrzeni był do tej pory prowadzony w sposób rozproszony i wiele jednostek indywidualnie czuło się odpowiedzialnych za różne obszary cyberprzestrzeni. Brakowało więc pewnej spójności, koordynacji i współpracy. W jego opinii, pojawienie się Strategii spowoduje także zarysowanie się pewnych ścieżek i kierunków działania.

Mirosław Maj podkreślił z kolei, że zarówno Światowe Dni Młodzieży, szczyt NATO, jak i wprowadzenie programu 500+ wskazały, że działania związane z cyberbezpieczeństwem były udane.

Źródło: http://www.polskieradio.pl/130/4503/Artykul/1741764,Rzad-zakonczyl-prace-nad-Strategia-Cyberbezpieczenstwa-RP

Cyberbezpieczeństwo RP
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności