Piotr Woźny o cyfryzacji szkół w Polsce Infrastruktura, Inwestycje, Wywiady

umowa-o--prac---porada-podaj-d

Piotr Woźny, były podsekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji i obecny doradca ministra rozwoju, w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” mówił między innymi o cyfryzacji polskich szkół, która jest już na półmetku. Wspomniał także, że szkoły w naszym kraju powinny mieć światłowodowy dostęp do internetu, a dzieci powinny uczyć się programowania.

Woźny sam uważa się za gracza a nie wizjonera, bowiem – jak sam przyznaje – „aktywność w sferze publicznej to pewnego rodzaju gra społeczna”.

Problem cyfrowego wykluczenia dotyczy 19,5 tysiąca szkół. Sukcesem zdaniem Woźnego jest to, że udało się znaleźć operatorów, którzy mają zlikwidować ten problem. Zapytany o to, co się dzieje z ustawą o tzw. operatorze sieci edukacyjnej, odpowiedział, że w chwili, gdy odchodził z resortu, projekt był gotowy w 95 procentach do wysłania do konsultacji międzyresortowych.

Woźny stwierdził w wywiadzie także, że dobrze się stało, iż Exatel został wyniesiony z Polskiej Grupy Energetycznej i trafił w ręce Skarbu Państwa. Podkreślił, że Exatel nie dysponuje własną siecią dostępową, a jego pełna państwowość jest tylko iluzoryczna. Korzysta bowiem głównie z sieci dostępowej operatora zewnętrznego. Przed nim długa droga, której nie przejdzie bez współpracy MSWiA, MON i MC.

Źródło: www.rp.pl

Piotr Woźny o cyfryzacji szkół w Polsce
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności