Orange zaprasza polskie start-upy. Będą pracować nad rozwiązaniami dla 5G Aktualności, Internet, Technologia

orange

Startuje kolejna edycja Orange FAB. Operator chce wspólnie ze start-upami szukać komercyjnych rozwiązań. Uczestnicy, poza możliwości rozwijania usług związanych z siecią 5G, otrzymają szansę pracy na rozwiązaniach chmurowych i platformie IoT Orange, wsparcie mentorów oraz ekspertów, a ostatecznie możliwość pilotażowego wdrożenia swojego pomysłu. Rekrutacja potrwa do 29 lutego poprzez stronę internetową.

W ubiegłym roku 11 start-upów pracowało nad pilotażem w Orange, a 9 kontynuuje współpracę w 2020 r. Wśród nich jest PySENSE, któremu praca z Orange umożliwiła uczestnictwo w pierwszym komercyjnym wdrożeniu sieci LTE-M wspólnie z Apatorem i innogy Stoen Operator.

Rozwiązanie to pozwala na zdalne odczytywanie liczników energii poprzez sieć mobilną Orange Polska. Swój produkt rozwijał też start-up, który stworzył system zarządzania etykietami cenowymi, wdrażany obecnie pilotażowo w jednej z sieci handlowych.

Współpraca z Orange umożliwi start-upom dostęp do niezbędnej infrastruktury technicznej oraz wejście do Programu Orange FAB, a w przyszłości możliwość rozwoju projektów na poziomie krajowym i międzynarodowym.

Podczas sześciu dotychczasowych edycji programu Orange Fab współpracował łącznie z 48 startupami, a rocznie analizowanych jest szczegółowo ponad 250 rozwiązań.

Źródło: Orange

Orange zaprasza polskie start-upy. Będą pracować nad rozwiązaniami dla 5G
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności