Orange negocjuje ze związkami warunki zwolnień Aktualności

Orange

 

Orange Polska rozpoczął ze związkami zawodowymi nowe negocjacje Umowy Społecznej na lata 2018-2019. Ma ona określić między innymi liczbę pracowników którzy odejdą z pracy u operatora. Od początku 2016 roku do końca III kwartału 2017 z firmy odeszło 1681 osób.

Według operatora negocjacje wpisują się w realizację przez spółkę nowej strategii opublikowanej we wrześniu br., której celem jest koncentracja na tworzeniu długoterminowej wartości, m.in. poprzez poprawę efektywności operacyjnej. Kończąca się obecnie poprzednia umowa na lata 2016-2017 zakładała, że z dobrowolnych odejść będzie mogło skorzystać 2050 pracowników. Z raportu finansowego Orange Polska wynika, że od początku ub.r. do końca III kwartału br. z pracy u operatora odeszło 1681 osób, a w okresie obejmującym tylko br. - 663 pracowników. Na koniec września br. liczba zatrudnionych w Orange wynosiła 15,165 tys. W III kwartale br. Orange Polska zanotował spadek zysku netto o 24,3 procent rok do roku, niższe o 1,3 procent okazały się też przychody spółki.

Orange negocjuje ze związkami warunki zwolnień
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności