Netfilx: blokada użytkowników, którzy omijają ograniczenia terytorialne Bez kategorii

netflix-logo(1)

Jakiś czas temu w Internecie pojawiła się informacja o tym, że w 2016 roku Netflix pojawi się w 130 nowych krajach, wśród których znalazła się także Polska. Ostatnio zapowiedziano, że platforma będzie blokować tych użytkowników, którzy korzystają z zagranicznych wersji serwisu za pomocą rozwiązań proxy i VPN. Zdaniem Davida Fullagara, wiceprezesa Netflixa, usługa dostępna jest w większości krajów na świecie, więc omijanie ograniczeń terytorialnych nie jest już niczym usprawiedliwione.

O wszelkich zmianach dotyczących powyższej ustawy Fullagar poinformował na oficjalnym blogu Netflixa. W ciągu najbliższych tygodni mają pojawić się rozwiązania, które skutecznie będą uniemożliwiać transgraniczny dostęp do platformy. Użytkownicy, którzy będą chcieli omijać ograniczenia, zostaną automatycznie przekierowani na do wersji Netflixa w swoim kraju.

Z omijania ograniczeń terytorialnych w 2015 roku skorzystało ponad 30 milionów użytkowników. W obecnej sytuacji platforma nie zamierza jednak zezwalać na tego typu praktyki.

Źródło: NETFLIX

Netfilx: blokada użytkowników, którzy omijają ograniczenia terytorialne
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności