NEON – sztuczna inteligencja 2020 Aktualności, Nowości, Rozrywka, Technologia

Samsung-Neon-1024x576

Już od jakiegoś czasu Samsung chwali się stworzeniem sztucznej inteligencji, jakiej nie było. Jak na razie premierę Samsung NEON zapowiadają dość enigmatyczne zdjęcia i animacje, a elektroniczny gigant zapowiada, że po raz pierwszy zetkniemy się z „artificial intelligence” nowej generacji. Premiera już za kilka dni. Tymczasem internet już teraz pełen jest domysłów na temat jej wyglądu oraz funkcjonalności.

NEON zaistniał w sieci na początku grudnia 2019 roku. Na Facebooku, Twitterze i Instagramie powstały profile dedykowane Neonowi, na których pojawiają się krótkie filmy i zdjęcia prezentujące ludzkie postacie z pytaniem: „Have you ever met an ‘artificial’?” Napisy są w kilku językach, co pozwala domyślać się, że nowe narzędzie Samsunga będzie dostępne w różnych wersjach językowych.

Na fali zainteresowania tajemniczym Neonem pojawiły się przypuszczenia, że może to być nowa wersja asystenta głosowego, podobnego choćby do Asystenta Google, słynnego Siri od Apple czy samsungowego Bixby, dostępnego w niektórych smartfonach koreańskiego producenta. Jednak Samsung przerwał te spekulacje zapewniając, że NEON nie jest podobny do żadnego z powyższych udoskonaleń technologicznych.

Wreszcie sztuczna inteligencja, która sprawi, że będziesz się zastanawiać, który z was jest prawdziwy”- właśnie tak napisał na Twitterze indyjski reżyser filmowy Shekhar Kapur, który również miał swój udział w tworzeniu projektu NEON.

Jak na razie wszystko wskazuje na to, że NEON będzie sztuczną inteligencją, która wyglądem będzie przypominać człowieka. Będzie też zdolna do komunikacji z użytkownikiem i nauki pewnych zachowań w rozmowie. Niewykluczone, że dzięki sensoromnarzędzie będzie potrafiło odczytywać gesty i emocje rozmówcy oraz na nie reagować. Wielka premiera Samsung NEON będzie miała miejsce na targach CES (Consumer Electronic Show) w Las Vegas, które odbędą się w dniach 7-10 stycznia. A zatem już za kilka dni przekonamy się, czy NEON spełni pokładane w nim nadzieje.

Źródło: Focus.pl

NEON – sztuczna inteligencja 2020
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności