Michał Boni: PE powinien przyspieszyć w kwestiach cyfrowych Aktualności, Technologia

wifi

 

Zdaniem Michała Boni, europosła EPL/PO, Parlament Europejski teraz powinien się skupić na kwestiach cyfrowych: sztucznej inteligencji czy e-zdrowiu. 

 Na pewno zdziałaliśmy wiele, jeżeli chodzi o sprawy cyfrowe, o jednolity rynek cyfrowy, aczkolwiek uważam, że powinniśmy jeszcze szybciej iść do przodu. Osiągnęliśmy też sporo, jeżeli chodzi o łączenie rozwoju gospodarczego i rozwoju innowacyjności i świata nauki. Efektem tego myślenia jest  to, że w tym przyszłym budżecie prawie 100 mld euro będzie przeznaczonych w programie Horyzont Europa na badania naukowe

Boni przekonuje, że na początku następnej kadencji od razu powinna stanąć na agendzie sztuczna inteligencja, e-zdrowie i bardzo szybko powinna pojawić się strategia dostępu do danych, żeby sztuczna inteligencja, algorytmy mogły się rozwijać. Oczywiście pod naszą, ludzką kontrolą.

[źródło: PAP]

Michał Boni: PE powinien przyspieszyć w kwestiach cyfrowych
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności