Małopolska Sieć Szerokopasmowa – interpelacja posła Kukiz ’15 Aktualności

polska-internet-26-lat-temu

 

Poseł Józef Brynkus złożył interpelację do Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry w sprawie afery związanej z niezrealizowanym projektem Małopolskiej Sieci Szerokopasmowej. Poseł pytał, czy postępowania w sprawie wyłudzenia od Skarbu Państwa i funduszy Unii Europejskiej wielomilionowych kwot zostały zakończone i skierowane do sądów oraz czy zapadły wyroki w sprawach osób winnych nadużyć.

Sprawa znana jest od 2013 roku, kiedy okazało się, że projekt Małopolskiej Sieci Szerokopasmowej mimo wielkiego wsparcia medialnego nie ma szans na realizację. Spółka powołana dla realizacji inwestycji mimo otrzymania olbrzymich środków publicznych nie tylko nie wywiązała się ze zobowiązań, ale sprzeniewierzyła przeznaczone na projekt fundusze. Od 2015 roku samorząd województwa oraz organy ścigania usiłują wyjaśnić sprawę oraz odzyskać utracone środki. Poseł J. Brynkus pytał Ministra na jakim etapie są postępowania w tej sprawie i jakie są perspektywy pozytywnego dla budżetu państwa zakończenia sprawy?

Pełna treść interpelacji tutaj.

[źródło: Biuro Prasowe J.B.]

 

Małopolska Sieć Szerokopasmowa – interpelacja posła Kukiz ’15
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności