Luka w routerze D-Link DWR-921 pomaga przestępcom Aktualności

Pirate button on computer keyboard

 

Jak donosi portal Niebezpiecznik.pl użytkowanie routera D-Link DWR-921 narazić może użytkowników na spore koszty. Wszystko za sprawą luki, dzięki której nieuprawniona osoba może podnieść nasze limity na usługi Premium Rate.

Router w dalszym ciągu sprzedawany jest w sklepach z elektroniką, chociaż na stronie producenta ma status ‚End of Life’.

Miały miejsce już pierwsze ataki, a ofiary podają, że z routera wysyłany jest sms na rosyjski numer telefonu – na numer Premiur Rate po 25 zł każdy. Limit jednego z użytkowników wynosił 1000 zł (i wtedy operator zablokował kartę), ale wynikający z Prawa telekomunikacyjnego limit 35 zł został znacznie przekroczony. Jak widnieje na stronie Orange – zmianę limitu można dokonać sms’em. Czy przestępcy skorzystali z tej metody? Niebezpiecznik przekonuje, że tak.

Orange poinformował o problemie kilkukrotnie. Operator poradził, aby rozważyć wyłączenie SMS-ów i połączeń głosowych na kartach SIM, które są używane wyłącznie do transmisji danych. Taka możliwość istnieje i trzeba to zrobić poprzez kontakt z infolinią.

Lektura wpisu Niebezpiecznik.pl zostawia nas z pytaniem: czy routery i podobny sprzęt telekomunikacyjny powinny mieć datę ważności?

Całość tutaj. 

[źródło: Niebezpiecznik.pl]

Luka w routerze D-Link DWR-921 pomaga przestępcom
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności