Krajowa chmura nabiera rozpędu Aktualności

424782-cloud-computing

 

Swoje pierwsze cyfrowe usługi, skierowane do wybranych klientów, Operator Chmury Krajowej zaczął świadczyć z końcem pierwszego kwartału 2019 r. Od początku współpracowano z głównymi graczami na polskim rynku IT. Technologiczne portfolio Operatora Chmury Krajowej wspiera między innymi globalny lider na rynku rozwiązań multicloud i cyfrowego miejsca pracy — firma VMware.

— Wdrożona przez nas platforma VMware Cloud Foundation umożliwia nam szybkie uruchamianie programowo definiowanych serwerowni i środowisk multi- cloud wraz z działającymi na nich aplikacjami, w jednym, płynnym procesie. Proces taki, realizowanyw oparciu o fizyczną infrastrukturę zazwyczaj trwa kilka miesięcy. Oparcie go o rozwiązania technologiczne OChK i VMware pozwoli na rozpoczęcie korzystania z danych usług IT nawet w ciągu kilkudziesięciu minut od złożenia zamówienia ze strony klienta — mówi Michał Potoczek.

Badania wykazały, że VMware Cloud Foundation gwarantuje nawet do 15 razy krótszy czas uruchomienia chmury dzięki eliminacji złożonych procesów wdrożeniowych.

Operator Chmury Krajowej dzięki współpracy z VMware oferuje dzisiaj technologiczną rewolucję w oparciu o wizję „software-defined everything”. Innowacyjne rozwiązania gwarantują nie tylko efektywność technologiczną, ale i zgodność z regulacjami prawnymi.

— Nasze usługi chmurowe będą realizowane w polskiej jurysdykcji, uwzględniając wymogi poszczególnych sektorów gospodarki oraz administracji publicznej. Jednocześnie dajemy elastyczne narzędzie do budowania cyfrowych fundamentów, zgodnych z firmowymi oczekiwaniami tu i teraz zarówno w zakresie oszczędności, jak i optymalizacji procesowej, a dzięki takim rozwiązaniom jak VMware NSX czuwamy także nad bezpieczeństwem danych naszych klientów — komentuje Michał Potoczek.

Prognozy mówią, że w ciągu najbliższych 5 lat wydatki na usługi chmurowe w Polsce mają wzrosnąć o 24 mld zł.

[źródło: Puls Biznesu]

Krajowa chmura nabiera rozpędu
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności