Kolejna edycja Akademii Inwestycji Szerokopasmowych Aktualności, Nowości

akademia

 

Ministerstwo Cyfryzacji rozpoczyna kolejny cykl bezpłatnych szkoleń w ramach Akademii Inwestycji Szerokopasmowych, które mają pokazać, na czym polegają inwestycje telekomunikacyjne, jak powinien przebiegać proces inwestycyjny i jak unikać błędów w postępowaniach administracyjnych. W ramach bieżącej edycji przeprowadzonych zostanie łącznie 135 dni szkoleniowych na terenie całego kraju, nawet w najmniejszych gminach.

Wszystkie szkolenia dedykowane są zagadnieniom związanym z inwestycjami w sieci szerokopasmowe, zarówno z punktu widzenia sektora prywatnego jak i publicznego, stąd też spodziewamy się dużego zainteresowania ze strony przedstawicieli JST’ów oraz przedsiębiorców telekomunikacyjnych. Całe przedsięwzięcie zostanie sfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach projektu „Reedukacja kosztów budowy sieci szerokopasmowych – etap II” oraz budżetu państwa.

Szkolenie opierają się o następujące bloki tematyczne:

  • Zajęcie pasa drogowego i budowa kanałów technologicznych
  • Koordynacja robót budowlanych oraz budowa sieci szerokopasmowych po nowelizacji ustawy z dnia 7 maja 2010 r. o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych;
  • Budowa sieci szerokopasmowych mobilnych ze szczególnym uwzględnieniem kwestii środowiskowych.

Więcej informacji: https://akademiaszerokopasmowa.pl/.

[źródło: gov.pl]

Kolejna edycja Akademii Inwestycji Szerokopasmowych
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności