Kary pieniężne nakładane przez Prezesa UKE Aktualności, Prawo i Telekomunikacja

financial-documents

 

Okablowani.pl donoszą o wzroście liczby wszczętych przez Prezesa UKE postępowań o nałożenie kary pieniężnej, które to dotyczą nieudzielenia przez przedsiębiorców telekomunikacyjnych informacji wymaganych Prawem telekomunikacyjnymoraz ustawą o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych, zwanej Megaustawą

W grudniu 2018 r. zmienił się art. 209 ust. 1 pkt 1).  Prawa telekomunikacyjnego, w oparciu o który to przepis Prezes UKE był zobowiązany do nałożenia kary za nieudzielenie informacji.

Nowelizacja przepisów nie dotyczą postępowań wszczętych przed wejściem w życie zmiany przepisów tj. przed 18 grudnia 2018 r.

Po nowelizacji karanie będzie wyłącznie fakultatywne, szczególnie, gdy naruszenia są istotne.

Od decyzji Prezesa UKE przysługuje prawo do odwołania się do Sądu Okręgowego w Warszawie – Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów za pośrednictwem Prezesa UKE, w terminie 2 tygodni od otrzymania decyzji.

[źródło: okablowani.pl]

 

Kary pieniężne nakładane przez Prezesa UKE
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności