ITU: Spoglądając w przyszłość cyfrowej telewizji Technologia, Trendy

108-750x330

 

W Światowy Dzień Telewizji warto spojrzeć w przyszłość. Nawet w związku ze wzrostem mobilnego internetu i oglądania filmów w Internecie tradycyjne transmisje telewizyjne wciąż są środkami masowego przekazu docierającymi do miliardów widzów.

Według Davida Wooda, z Europejskiego Związku Radiofonii i Telewizji, na rynku zawsze będzie miejsce dla nadawców telewizyjnych, a prace Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (ITU) nad przyszłością telewizji cyfrowej są tak istotne jak nigdy dotąd:

Jestem całkowicie przekonany, że zawsze będzie potrzeba nadawania w celu obsługi dużej liczby osób jednocześnie. Ale musimy współpracować z nowymi formami, które pozwalają na interakcję i inne funkcje, których chce publika

Wspólne standardy techniczne są mechanizmem umożliwiającym konkurencję w środowisku rynkowym. Nowe i ulepszone funkcje telewizji cyfrowej są podstawą pracy ITU.

Ultra-High Definition Television to podstawa zainteresowań ITU. W ubiegłym miesiącu ITU zorganizowało demonstrację standardowego formatu dynamiki (SHD) i formatu HDR (high dynamic range) oraz metod konwersji opracowanych przez ITS-R (ITU-R), które pracują w rozdzielczości UHD 4K w czasie rzeczywistym. .

ITU współpracuje również z nadawcami w krajach rozwijających się, aby ułatwić „przejście na system cyfrowy”. Na przykład ITU-D (Departament rozwoju ITU) nawiązało współpracę z Krajową Komisją ds. Nadawania i Telekomunikacji (NBTC) w Tajlandii, aby pomóc w przejściu z systemu analogowego do nadawania cyfrowego. Projekt umożliwił nadawcom społeczności poprawę jakości ich usług i poszerzenie treści programowych.

[źródło: news.itu.int]

ITU: Spoglądając w przyszłość cyfrowej telewizji
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności