UKE planuje jeszcze jedne konsultacje w sprawie obniżenia stawki za kończenie połączeń stacjonarnych Aktualności, Prawo i Telekomunikacja

uke

 

Przynajmniej jeszcze jedne konsultacje – to odpowiedź UKE na krytykę ich planu wprowadzenia nowej, dużo niższej hurtowej stawki za kończenie połączeń telefonii stacjonarnej (tzw. FTR). To efekt walki Operatorów. Pierwotnie obniżka nastąpić miała od stycznia 2019, ale teraz wiadomym jest, że stanie się to później. W jakiej formie to jeszcze zależy. 

Jak informuje UKE:

Jeszcze w tym roku planujemy przedłożenie nowej wersji rozstrzygnięć do krajowych konsultacji. Jednocześnie oczekujemy na rozwiązania legislacyjne ograniczające ryzyka fraudów podnoszone przez operatorów sieci stacjonarnych i mobilnych

Zgodnie z pierwotnym planem UKE nowy FTR miała zostać ujednolicona dla największych sieci stacjonarnych i wynieść 0,32 grosza za minutę, o około 85 proc. mniej niż dotychczasowa średnia (2 gr).

[źródło: rpkom.pl]

UKE planuje jeszcze jedne konsultacje w sprawie obniżenia stawki za kończenie połączeń stacjonarnych
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności