Fuzja regionalnych sieci szerokopasmowych? Aktualności

pl

 

Wybudowane za 1,5 mld zł regionalne sieci szerokopasmowe (RSS) w województwach lubelskim, warmińsko-mazurskim, świętokrzyskim, podkarpackim i podlaskim chciałoby połączyć Ministerstwo Cyfryzacji – dowiedziała się „Rzeczpospolita”.

Niedawno w resorcie odbyło się spotkanie na ten temat z przedstawicielami części województw. Wanda Buk, wiceminister cyfryzacji:

Idea jest taka, aby skonsolidować lub skoordynować aktywa sieciowe pozostające w domenie publicznej

Szczegółów nie podano, ale wiadomo, że chodzi nie tylko o RSS-y, ale też o Exatel, Naukową Akademicką Sieć Komputerową czy sieci pozostające w gestii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Budowa ostatniego RSS-u zakończyła się w 2015 r. Mamy więc czwarty rok ich działalności, polegającej na udostępnianiu internetowych autostrad operatorom hurtowym i detalicznym, zapewniającym z kolei łącza internetu domom i firmom.

Pod względem ekonomicznym RSS-y radzą sobie różnie. Miały być pierwszym etapem budowy sieci szybkiego internetu na obszarach wykluczonych cyfrowo.

[źródło: cyfrowa.rp.pl]

Fuzja regionalnych sieci szerokopasmowych?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności