Europa w cyfrowej tabeli wyników UE! Infrastruktura, Internauci, Internet

ti (6)

Według najnowszych danych Europa jest na dobrej drodze, by do 2015 r. zrealizować 95 spośród 101 celów agendy cyfrowej, co stanowi ogromny postęp.

Obywatele i przedsiębiorcy w UE coraz częściej wchodzą do sieci, robią zakupy przez internet, mają większe zaufanie do rozwiązań teleinformatycznych i sprawniej z nich korzystają. Często jednak nie mają dostępu do szybkiego internetu szerokopasmowego – szczególnie na terenach wiejskich – by zaspokoić swoje zapotrzebowanie na usługi cyfrowe. Nadal istnieje też ogromna przepaść pomiędzy obywatelami w zakresie umiejętności cyfrowych .

Zmiany pozytywne:

  • Wzrosła liczba osób regularnie korzystających z internetu: od 2010 r. odsetek osób używających internetu przynajmniej raz w tygodniu wzrósł z 60 proc. do 72 proc.
  • Duży postęp w obrębie grup w niekorzystnej sytuacji: więcej bezrobotnych i osób o niskim wykształceniu korzysta z internetu.
  • Liczba osób nieużywających internetu spadła o jedną trzecią: 20 proc. obywateli UE nigdy nie korzystało z internetu, czyli o 1/3 mniej niż 4 lata temu.
  • Znacznie popularniejsze zakupy internetowe: 47 proc. obywateli UE robi zakupy w sieci, ich odsetek wzrósł więc o 10 proc.
  • Szybki internet szerokopasmowy: dostępność mobilnego internetu szerokopasmowego 4G znacząco wzrosła – wynosi 59 proc. w porównaniu do zeszłorocznego wyniku – 26 proc.

Pozostałe wyzwania:

  • Małe przedsiębiorstwa wciąż nie wykorzystują możliwości, jakie oferuje internet
  • Tereny wiejskie: jedynie 18 proc. gospodarstw domowych na terenach wiejskich w UE ma dostęp do szybkiego internetu szerokopasmowego.
  • Stagnacja rozwoju usług administracji elektronicznej w 2013 r. Z tej formy korzysta jedynie 42 proc. obywateli UE.

Pełna Tabela Wyników Agendy Cyfrowej – TUTAJ 

Źródło: www.europa.eu

 

Europa w cyfrowej tabeli wyników UE!
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności