E-recepty w Twoim telefonie Aktualności, Mobile, Nowości

729x308E-Recepty

Epoka papierowych recept dobiega końca. Od Nowego Roku lekarze powinni wystawiać e-recepty. Ministerstwo Zdrowia podkreśla, że atutem elektronicznych recept jest ich czytelność, mniej błędów i większe bezpieczeństwo. Ministerstwo Cyfryzacji dodatkowo zadbało o wygodę ich stosowania. Wystarczy ściągnąć na telefon bezpłatną i w pełni bezpieczną aplikację mObywatel.

„mObywatel to w ostatnich dniach jedna z najczęściej instalowanych przez Polaków aplikacji. Korzysta z niej już niemal milion osób. Stale ją ulepszamy, dodajemy nowe funkcjonalności. E-recepta jest jedną z nich” – powiedział minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Co zrobić, aby w swoim telefonie znaleźć elektroniczną receptę, a później ją zrealizować? Instalujemy apkę dostępną w sklepach Google Play lub App Store. Jest bezpłatna, oficjalna i bezpieczna. Aby uruchomić aplikację potrzebujemy natomiast profilu zaufanego (PZ). To on gwarantuje pełne bezpieczeństwo naszych danych. Nieco niżej podajemy link do strony Ministerstwa Cyfryzacji, gdzie dostępna jest pełna informacja jak najszybciej (od ręki i za darmo) założyć profil zaufany.

Założenie profilu to dobra inwestycja również dlatego, że daje on dostęp do Internetowego Konta Pacjenta (IKP). To aplikacja Ministerstwa Zdrowia, w której znajdziemy swoją dokumentację medyczną (np. e-recepty i e-skierowania, a wkrótce także wyniki badań czy wypis ze szpitala), informacje o wysokości refundacji (kupionych leków i innych produktów medycznych oraz świadczeń wykorzystanych w ramach NFZ, np. przebytego zabiegu lub badania), informacje o zaleconej dawce leków czy zaplanowanych świadczeniach refundowanych przez NFZ (np. wizyta u lekarza specjalisty czy planowany termin rehabilitacji). Ministerstwo Cyfryzacji podkreśla, że swój profil zaufany ma już niemal 4,7 miliona Polaków.

Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji
Link do informacji jak założyć profil zaufany (PZ)

E-recepty w Twoim telefonie
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności