Dzieci ze 100 szkół ustanawiają rekord Guinnessa Aktualności, Wydarzenia

100

 

Uczniowie z Polski i Litwy będą 11 grudnia wspólnie ustanawiać rekord Guinnessa w największej liczbie dzieci biorących udział w tym samym czasie w lekcji poświęconej nowym technologiom. Organizatorami wydarzenia „Code & Share – Technologie przyszłości” są UKE i Fundacja ArchitectsPL.

W ramach lekcji uczniowie poznają podstawowe zagadnienia z obszaru internetu rzeczy (IoT), sztucznej inteligencji (AI), robotyki czy rozwiązań dla inteligentnych miast (smart city). To kierunki rozwoju cyfrowego społeczeństwa, które już wpływają na naszą rzeczywistość i kształtować będą naszą przyszłość.

Lekcja poświęcona nowym technologiom przygotowana została przy współpracy UKE z Dorotą Czech-Czerniak, nauczycielką informatyki należącą do Superbelfrów – zorganizowanej grupy nauczycieli, stawiających na nauczanie nowocześniejsze, angażujące uczniów również poza szkołą. Scenariusz zajęć był też konsultowany z uczestnikami specjalnych warsztatów zorganizowanych w siedzibie UKE. Wzięli w nich udział licealiści z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego przy PJATK, LXV Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Bema, przedstawiciele Fundacji ArchitectsPL, a także Marcin Paks, współtwórca gry Scottie Go, służącej do nauki kodowania.

Wszystkie szkoły zainteresowane udziałem w ustanawianiu rekordu Guinnessa zapraszamy do rejestracji na stronie Programuj z KlasąNa zgłoszenia UKE czeka  do 5 grudnia 2018 roku.

[źródło: uke.gov.pl]

Dzieci ze 100 szkół ustanawiają rekord Guinnessa
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności