Dzieci w sieci Bezpieczeństwo

Ustaw z dzieckiem również prywatność zakładanego na portalu społecznościowym konta (np. na Facebooku) tak, by wszystko, co udostępnia, zdjęcia, itd., widoczne było tylko dla jego znajomych.

  1. Wytłumacz dziecku również, czym jest SPAM. Uczul, aby przekazywało Ci wszystkie wiadomości (głównie wysyłane na jego skrzynkę), które brzmią dla niego niezrozumiale, są w obcym języku, bądź od nieznanego nadawcy. Zwróć uwagę na to, że wszelkiego rodzaju „łańcuszki” przesyłane przez ludzi, również mogą być próbą „wyłudzenia” danych, czy zwyczajnie adresów mailowych, które wykorzystywane są później w celach komercyjnych.
  2. Uświadom dziecko, że nie jest ono w sieci całkowicie anonimowe. Wytłumacz, że wszystko, co udostępnia, czy komentuje w sposób niepochlebny, może kogoś zranić, skrzywdzić. Dzieci powinny wiedzieć, że łatwo namierzyć autora komentarzy, czy udostępnianych treści poprzez komputer, z którego są wysyłane. Powinny również mieć świadomość tego, że łatwo jest kogoś zranić niepochlebnymi komentarzami.
  3. Ostatnia już rada – zachęcaj swoje dziecko do tego, aby opowiadało Ci o tym, co robi w sieci, z kim rozmawia. Nie powinieneś w tajemnicy szpiegować swojego dziecka, zwłaszcza jeżeli jest to nastolatek, który potrzebuje prywatności. Jednocześnie jednak, nie powinieneś pozostawiać dziecku zupełnej swobody w zakresie korzystania z wirtualnej rzeczywistości. Ustalone z góry zasady użytkowania i stosowanie się do nich, powinny być podstawą dostępu do Internetu, do komputera przez Twoje dzieci.

 

Dzieci w sieci
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności