Dzieci w sieci Bezpieczeństwo

Zagrożenia czyhające na dzieci w Internecie

Wirtualna rzeczywistość daje jej użytkownikom oraz współtwórcom, czyli nam wszystkim, coraz większe możliwości. Niestety w związku z rosnącymi możliwościami Internetu, a także rosnącą liczbą użytkujących go, pojawiły się (i ciągle pojawiają) również liczne zagrożenia wynikające z korzystania z sieci przez ludzi, w tym głównie przez dzieci.

Trudno omówić je wszystkie, skupimy się dziś zatem na najważniejszych, najczęstszych z nich:

  • child grooming,
  • cyberbulling,
  • phishing,
  • ogólnodostępne treści pornograficzne,
  • uzależnienie Internetu.

 

Niestety często wydaje się nam, że problemy, zdarzenia często tragiczne w skutkach, o których słyszymy w mediach, czy od osób trzecich, nas samych nie dotyczą. Nie dotyczą również naszej rodziny, dzieci. Tymczasem, problem przestępstw internetowych jest naprawdę duży, więc warto mieć wiedzę na temat potencjalnych zagrożeń, a także wiedzieć, jak potencjalnie siebie i swoich bliskich przed nimi chronić. Zwłaszcza chronić najmłodszych. Zacznijmy więc od wyjaśnienia pojęć związanych z cyberprzestępczością.

dziecko w sieci sml

Dzieci w sieci
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności