Cyfrowy Polsat kupuje Netię! Aktualności

Sold

Zamiast rozbicia medialnych molochów jest postępująca konsolidacja. Do tego dochodzi niespodziewany moment transakcji – na to m.in. zwracają uwagę eksperci komentujący doniesienia o poważnych zakupach Polsatu. Te idą w setki milionów złotych. Wielkie zainteresowanie transakcje budzą wśród inwestorów. We wtorek może się sporo dziać nie tylko na akcjach Cyfrowego Polsatu i Netii, ale też Orange.

Na 25. urodziny Polsat sprawił sobie naprawdę duży prezent. Grupa Cyfrowy Polsat, której głównym właścicielem jest miliarder Zygmunt Solorz-Żak, kupiła udziały w kilku spółkach. W efekcie przejmuje kanały: Eska TV, Eska TV Extra, Eska Rock TV, Polo TV i Vox Music TV. Do tego nabywa jedną trzecią udziałów w spółkach, do których należą stacje Fokus TV i Nowa TV. Za wszystko zapłaci około 103 mln zł.

Na tym nie koniec. Z punktu widzenia biznesowego znacznie ważniejsze jest zlecenie zakupu pakietu 32 proc. akcji Netii, za które Cyfrowy Polsat zapłaci 638,8 mln zł. To dopiero pierwszy krok w przejęciu konkurenta, bo docelowo chce mieć niemal pełną kontrolę, którą zapewni już osiągnięcie 66 proc. wszystkich udziałów.

[źródło: Strategia zakupu Netia]

Cyfrowy Polsat kupuje Netię!
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skomentuj

Current day month ye@r *

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności